top of page

Prečo sú ostatné svadobné tlačoviny rovnako dôležité?

Program, menu karty, zasadací poriadok, menovky, čísla stolov, etikety na fľaše, nálepky, kartičky s poďakovaním, to všetko môže byť pri plánovaní svadobných tlačovín na váš veľký deň trochu náročné. Často sa stáva, že vám dôjdu financie z vášho rozpočtu práve na tieto položky, ktoré sú nemenej dôležité a nakoniec sa musíte ponáhľať a mnohé z nich si sami vyrobiť. Tento príspevok rozoberie, čo je potrebné, čo je voliteľné, čo je naozaj dobré mať a na čo sa tieto položky používajú.


PROGRAM

Program môže byť nevyhnutný pri väčšine svadieb. Sú v ňom uvedené informácie o svadobnej hostine, detaily obradu a rôzne iné detaily, ktoré chcete adresovať vašim hosťom. Môžu byť aj neformálnym poďakovaním za účasť. Ako návrhár svadobných tlačovín mám pocit, že zo všetkých tlačovín by ste s návrhom programu mali počítať najmä ak, sa vaša svadba má uskutočniť ďaleko, mimo vášho bydliska a ak plánujete svadbu s viac ako sto hosťami.


MENU KARTA

Nie všetky svadby si vyžadujú menu. Menu karta sa odporúča najmä ak, sa svadba koná v hoteli, reštaurácii alebo na nejakom špeciálnom mieste. Potrebovať budete jednu menu kartu pre každého hosťa alebo umiestnite do stredu každého stola 2-3 menu a tým znížite náklady. Znenie jedálneho lístka väčšinou poskytuje prevádzkovateľ zariadenia, v ktorom sa svadba bude konať.ZASADACÍ PORIADOK, MENOVKY, ČÍSLA STOLOV

Ak neplánujete malú svadbu alebo neformálny obrad, zasadací poriadok budete určite potrebovať. Vo väčšine prípadov býva umiestnený pred vstupom do sály. Vo vstupnej hale alebo na recepcii. Opäť podľa toho, kde a v akých priestoroch sa svadba koná. Najčastejším a zároveň menej nákladným spôsobom je vytvoriť jeden formát podľa rámu, ktorý máte k dispozícii a ten sa môže položiť napríklad na stojan. Uvádza sa číslo stola, ku ktorému sú priradené mená hostí.
Menovky sú umiestnené priamo na stole podľa zasadacieho poriadku tak, aby každý z hostí bez problémov našiel svoje miesto. Menovky môžu byť ploché, zložené, priviazané šnúrkou k poháru s vínom alebo previazané opäť šnúrkou alebo stuhou okolo obrúsku s príborom. Tu sa kreativite medze nekladú. Ak si plánujete menovky vyrobiť sami, nechajte si na to dostatok času. Ich príprava môže byť časovo náročná.

Ostatné tlačoviny ako sú etikety na fľaše, rôzne nálepky, kartičky s poďakovaním môžu byť krásnym doplnkom nie však nevyhnutným. Je to naozaj len na vás ako sa rozhodnete a o ktoré tlačoviny budete mať skutočne záujem.


Dúfam, že vám tento príspevok pomohol. Nezabudnite nás kontaktovať v dostatočnom predstihu. Pomôžeme vám zorientovať sa vo vašom rozpočte, ktorý máte na tieto položky vyhradený. Niektoré tlačoviny nemusia byť tak nákladné, ako si možno myslíte a navyše s našou pomocou vám ušetríme čas.
272 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page