top of page

Koľko svadobných oznámení budeme potrebovať?

Jednou z častých chýb mojich klientov je, že si myslia, že každý hosť potrebuje pozvánku na svadbu. Pamätajte, že väčšina Vašich hostí bude súčasťou rodiny, ktorá sa na svadbe zúčastní. To znamená, že nepotrebujete pozvánku pre každého.Spravidla budete potrebovať približne 60% pozvánok z celkového zoznamu hostí. Takže ak máte 100 hostí, budete potrebovať asi 60 pozvánok. Je dôležité urobiť si presný zoznam, koho chcete pozvať. Na základe presných čísel Vám viem vytvoriť cenovú ponuku. Vďaka tomu budete mať predstavu o ďalších nákladoch, ktoré môžete pridať do svojho rozpočtu. Tiež je užitočné, urobiť si zoznam o tom, koľko pozvánok budete potrebovať pre tých, ktorých plánujete pozvať na svadbu (hostí) a pre tých (známych či kamarátov), ktorým chcete poslať samotné oznámenie (len ako oznam, že sa budete brať). Pozvánky pre pozvaných hostí spravidla môžu obsahovať o niečo viac informácií ako oznámenia pre vašich známych či priateľov. Treba počítať s tým, že náklady na tieto pozvánky sa môžu, ale aj nemusia líšiť.
Vždy odporúčam objednať si niekoľko pozvánok navyše. Žiaľ, dotlač len pár kusov oznámení je dosť nákladná, vzhľadom na čas potrebný na tlač. Takže si ušetrite stres, námahu a financie a pridajte k svojej prvej objednávke niekoľko kusov naviac. :)


A na záver mám pre Vás jeden tip. Darujte svadobné oznámenie Vášmu fotografovi, aby ho mohol zachytiť počas alebo pred svadobným dňom. Detailné zábery z Vášho veľkého dňa môžu byť často prehliadané a pri tom dokážu zachytiť časť svadby, ktorá v nadchádzajúcich rokoch môže vyvolať vo Vás toľko spomienok. :) Nechajte teda svojho fotografa odfotografovať svadobné oznámenie, kyticu či zásnubný prsteň.

Verím, že nebudete ľutovať. :)


Ak ste si všetko premysleli a zrátali, kontaktujte ma prostredníctvom našich sociálnych sietí facebook, instagram alebo emailom info@nozze.sk a ja Vám pošlem cenovú ponuku.

27 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše
bottom of page